مصطفی کواکبیان | مجلس

قرار بود سهام عدالت برای طبقات ضعیف جامعه باشد و نه افراد مرفه

کواکبیان در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس:

قرار بود سهام عدالت برای طبقات ضعیف جامعه باشد و نه افراد مرفه

ستاد ملی مبارزه با کرونا ترافیک تهران را به قبل از کرونا برگرداند
کواکبیان طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس گفت: پیشاپیش ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) اسوه اخلاق نیکو و صلح و صبوری و شکیبایی را تبریک می‌گویم. وی اظهارداشت: اول به مسئولین ستاد مرکزی مبارزه با کرونا و استان تهران می‌گویم وضع ترافیک در حال برگشت به قبل از کروناست و باید درباره آن حتما چاره‌اندیشی شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع سهام عدالت پرداخت و گفت: پیشنهاد می‌دهم که هیات دولت، برای تمامی کارگران به‌خصوص کارگران فصلی که وضع بدی دارند چاره‌ای بیندیشد چون سهام عدالت قرار بود به طبقات ضعیف برسد اما خیلی از متمکنان و مدیران دستگاه‌ها و کسانی  که دستشان به دهنشان می‌رسید هم سهام عدالت گرفتند ولی افراد ضعیف جامعه نگرفته‌اند.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس در خاتمه گفت: آخرین نکته‌ای هم که بنده می‌خواهم بگویم این است که تلویزیون و رسانه‌ها واقعا به مردم توصیه نکنند که اموالشان را بفروشند و بیاورند در بورس. بله اگر کسی درآمد اضافی دارد، خب  بیاورد، ولی واقعا اگر یک وقتی خدایی نکرده بورس دچار حباب شود، مردم ضرر می‌کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خاتمه گفت: حالا یک عده‌ای می‌گویند انقلاب اقتصادی و یک عده‌ای می‌گویند، حباب. من توصیه‌ام این است که حداقل اشخاص اموالشان را برای این کار نفروشند و دولت اگر دوست دارد اموالش را بفروشد و در بازار سهام عرضه کند.