چرا اساسنامه صداوسیما در دستور قرار نمیگیرد؟

دکتر کواکبیان در تذکر شفاهی:

چرا اساسنامه صداوسیما در دستور قرار نمیگیرد؟

 

 

چرا برای کنترل قیمت کاغذ نشر و مطبوعات اقدام عاجلی صورت نمی گیرد؟
دکتر مصطفی کواکبیان در تذکری در صحن مجلس خطاب به رئیس وقت مجلس گفت: آقای دکتر مطهری قرار بود که اولویت اساسنامه صدا و سیما در صحن علنی مجلس مطرح و بحث شود که متاسفانه من نفهمیدم اساسا چرا مطرح نشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در همین زمینه برخی همکاران هم گفتند.مردم ما و افکار عمومی مثلا صدای ربنای شجریان را دوست دارند اما عمداً نمی گذارند پخش شود یا برنامه عادل فردوسی پور را دوست دارند ، اما شورای نظارت که همکاران ما هم هستند بالاخره مخالفت می‌کنند و به مدیران صداوسیما تصمیم گیری را واگذار می کنند . لذا در رابطه با صدا و سیما من تذکر داشتم.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی ادامه داد  : دومین بحث من در مورد خصوصی سازی هست که برخی گزارش های خیلی عجیب و غریب، قبلا درباره  هفت تپه مطرح بود و  اخیرا هم  در باب پارس آباد مغان مطرح است که  گفتند واقعاً خیلی به ثمن بخس فروخته شده و این هم باید پیگیری شود .
دکتر کواکبیان در خاتمه خطاب به ریاست مجلس خاطرنشان کرد : آخرین تذکر بنده در مورد کاغذ مطبوعات است که مقام معظم رهبری هم فرمودند . ولی واقعاً در رابطه با کاغذ نشر و کاغذ مطبوعات به شدت مشکل وجود دارد که ان شاءالله تذکر دهید عمل شود.
علی مطهری در جواب  تذکر کواکبیان گفت : یکشنبه، اولویت اساسنامه صداوسیما در صحن علنی مطرح می شود.