پارلمان کشورهای اسلامی قوانینی برای تحریم کالاهای آمریکایی و صهیونیستی تصویب کنند

دکتر کواکبیان در نشست اضطراری کمیته دائمی فلسطین بین المجالس اسلامی:

پارلمان کشورهای اسلامی قوانینی برای تحریم کالاهای آمریکایی و صهیونیستی تصویب کنند

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: هیچ کس حق ندارد موضوعی را بر ملت فلسطین و جهان اسلام تحمیل کند چرا که با واکنش شدید فلسطینی‌ها روبه رو می‌شود.

دکتر مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس در نشست اضطراری کمیته دائمی فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی که صبح دیروز (دوشنبه، 24 اردیبهشت ماه) در تهران برگزار شد، گفت: کشورهای اسلامی در خصوص اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس مخالفت شدید انجام دادند اما رئیس جمهور آمریکا روز نکبت را موعدی برای عملیاتی کردن تصمیم خود تعیین کرد و رژیم منحوس صهیونیستی اقدامات جنایتکارانه ای علیه فلسطینیان در راهپیمایی مسالمت آمیز روز بازگشت انجام داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکا از تصویب قطعنامه اخیر در شورای امنیت در محکومیت جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی بر ضد تظاهرکنندگان فلسطینی در نوار غزه ممانعت به عمل آورد، اظهار داشت: مجموعه اقدامات اخیر این رژیم و آمریکا موجودیت حقیقی و تاریخی فلسطین و قدس و اسلام را نشانه گرفته لذا این شرایط حساس ایجاب می‌کند کشورهای اسلامی با وحدت راهکارهای عملی در پیش بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به 160 قانون خصمانه و نژادپرستانه که در پارلمان رژیم صهیونیستی به تصویب رسیده، عنوان کرد: تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا نیز نقض آشکار و جدی قطعنامه‌ها و قوانین حقوق بشر در سازمان ملل است که آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

دکتر کواکبیان در ادامه با بیان اینکه باید در پارلمان‌های خود برای تحریم کالاهای آمریکا و رژیم صهیونیستی قوانینی به تصویب برسانیم، ابراز داشت: باید از دولت‌های خود بخواهیم تا این قوانین را اجرا کنند و امت اسلام نیز از آن حمایت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم اقدامات آمریکا و رژیم بحران زای صهیونیستی را خلاف امنیت و ثبات منطقه دانست و افزود: اگر امنیت و ثبات منطقه و کشورهای اسلامی برای ما اهمیت دارد، باید با اقدامات یک جانبه گرایانه مقابله کنیم.ما نباید شاهد به رسمیت شناختن تلویحی رژیم صهیونیستی از سوی برخی شاهزاده‌های تازه به دوران رسیده منطقه در میان کشورهای اسلامی باشیم و تعجب آن است که همان افرادی که داعش را به وجود آوردند و کمک مالی کردند هم اکنون می‌خواهند هسته‌های مقاومت در برابر رژیم جعلی اسرائیل را تضعیف کنند.

این عضو کمیته دائمی فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هیچ کس حق ندارد موضوعی را بر ملت فلسطین و جهان اسلام تحمیل کند چرا که با واکنش شدید فلسطینی‌ها روبه رو می‌شود.