هدف از برگزاری مراسم عزاداری صرفا اشک ریختن و سینه‌زنی نیست بلکه آشنایی با حقیقت اسلام ناب و آموزه های بدون تحریف امامان معصوم است

دکتر کواکبیان در آخرین شب از مراسم عزاداری هیات عشاق‌الائمه حزب مردم‌سالاری:

هدف از برگزاری مراسم عزاداری صرفا اشک ریختن و سینه‌زنی نیست بلکه آشنایی با حقیقت اسلام ناب و آموزه های بدون تحریف امامان معصوم است

دکتر مصطفی کواکبیان در پنجمین و آخرین شب از مراسم عزاداری هیات عشاق الائمه حزب مردم سالاری، در سخنان کوتاهی از مشارکت کنندگان در این مراسم قدردانی کرد و گفت: امام رضا(ع) فرموده‌اند خدا رحمت کند کسی را که امر ما را احیا می‌کند. امر مفهوم کلی هم دارد. راوی از ایشان می‌پرسد چه کسانی امر شما را احیا می‌کنند؟ امام رضا(ع) می‌فرماید کسی که علوم ما را یاد می‌گیرد و تعلیم می‌دهد. اگر مردم حرف‌های خوب ما را یاد بگیرند حتما از آن تبعیت می‌کنند.

دکتر کواکبیان افزود: در این روایت ما الهام می‌گیریم که برگزاری مراسم عزاداری، صرفا سینه‌زنی و اشک ریختن نیست. البته آن هم مهم است که امام راحل فرمودند هر چه داریم از محرم و صفر داریم. اما هدف ما در این جلسات این است که حقیقت اسلام ناب و آموزه‌های امامان معصوم را بیش از پیش بیاموزیم.

دکتر کواکبیان تصریح کرد: در این پنج شب در هیات عشاق الائمه، عزیزان زیادی ما را به فیض رساندند تا جنبه محققانه‌تر مباحث پررنگ‌تر باشد. استاد دانشگاه جناب حجت الاسلام دکتر داوود فیرحی، استاد دانشگاه جناب حجت الاسلام دکتر سروش محلاتی، برادر عزیز جناب حجت الاسلام والمسلمین اکرمی، جناب حجت الاسلام والمسلمین‌هادی غفاری و جناب حجت الاسلام والمسلمین رستگاری در این شب‌ها سخنرانی کردند.

دبیرکل حزب مردم سالاری از تمامی افرادی که در برگزاری مراسم هیات عشاق الائمه همکاری کردند و همچنین تمامی افرادی که در طول پنج شب برگزاری این مراسم در آن شرکت کردند از جمله اعضای شورای مرکزی، دفتر سیاسی، هیات اجرایی و شاخه‌های حزب مردم سالاری بویژه شاخه روحانیون، دبیران کل احزاب، فعالان سیاسی، شخصیت‌های برجسته، کانون ولیعصر کرج، دست اندرکاران نهادهای دولتی و انقلابی، فرمانداران، بخشداران، دهیاران، شهرداران مناطق مختلف تهران، اعضای شورای شهر تهران و شورایاری‌ها، اعضای اتحادیه‌ها و اتاق اصناف، نمایندگان محترم مجلس که با وجود تعطیلات مجلس و مشغولیت‌های خود در این مراسم شرکت کردند، اهالی محترم محله کن و بویژه همسایگان گرامی و ائمه جماعات مساجد منطقه قدردانی کرد و در پایان یاد چهار شهید گرانقدر، اخوی خود شهید کواکبیان، اخ الزوجه خود شهید یزدی فر و همچنین شهید شربتیان و شهید فخار را گرامی داشت.