نطق میان دستور دکتر کواکبیان

دکتر کواکبیان در نطق میان دستور خطاب به قوه قضائیه:

حکمت عدم برخورد با «احمدی‌نژاد» و بازداشت نکردن «مرتضوی» چیست؟

آیا شما می خواهید با این برخوردها مدعی عدالت قضایی باشید؟

دست‌های پنهان و توطئه‌های جدید علیه اقتصاد کشور افشا شوند

دکتر مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز(26 فرودرین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تبریک سال نو، عید مبعث، اعیاد رجبیه، شعبانیه و دعا برای ظهور حضرت صاحب الزمان(عج)، گفت: امسال در حالی از سوی مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد که در و دیوار ادارات و شهرها مزین به این شعار شده است،اما اقدامات ما مجلسی ها،پاستورنشینان و دستگاه قضایی برای ممانعت از ورود کالای قاچاق چه بوده است؟

دست‌های پنهان و توطئه‌های جدید علیه اقتصاد کشور افشا شوند

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید از مسئولان پرسید؛ آیا نظارت کافی بر ورود کالای قاچاق وجود دارد؟ آیا همه اسکله‌ها تحت کنترل و نظارت است؟ در زمینه تشویق صادرکنندگان به‌منظور رونق تولید و اشتغال اقدامی صورت گرفته است؟چرا باید وضعیت ارز از کنترل خارج شود تا با تعطیلی صرافی‌ها کار پیش رود؟چرا نباید دست‌های پنهان و توطئه‌های جدید علیه اقتصاد کشور -که رئیس‌جمهور از آن سخن می‌گویند- افشا شود.

سال 96 نزدیک به 19میلیارد دلار از کشور خارج شده است/ وجود فساد سیستماتیک درکشور

وی با بیان اینکه فقط در سال 96 نزدیک به 19میلیارد دلار از کشور خارج شده است،افزود: آیا نباید مسئولان نهادهای دولتی و حکومتی از کالاها و خودروهای داخلی استفاده کنند؟ اگر خودروها و کالای داخلی کیفیت لازم را ندارند چرا مردم را به استفاده از آن‌ها توصیه کنیم؟ و البته در این زمینه به ویژه درخصوص مقابله با فساد سیستماتیک سخن بسیار است.

محکوم کردن جنایت مشترک آمریکا، فرانسه و انگلیس در پی حمله موشکلی به سوریه

دکتر کواکبیان همچنین با تاکید براینکه براساس سیاست‌های کلی نظام و اصول قانون اساسی و معیارها و آموزهای دینی،ایران اسلامی نسبت به همه مسلمانان تعهد داشته و باید از مستضعفین جهان حمایت کنیم، توضیح داد: به‌یقین ایران اسلامی به دنبال کشورگشایی، لشکرکشی و تهاجم نظامی نیست و مخالف سلطه قدرت‌های خارجی به بهانه‌های واهی در کشورهای همچون سوریه،عراق، لبنان و یمن هستیم لذا نمایش موشکی و جنایت مشترک آمریکا، فرانسه و انگلیس در پی حمله موشکلی به سوریه که با سرمایه‌های گاوهای شیرده منطقه صورت می‌گیرد را محکوم می‌کنیم.

حمایت اردوغان و سایر کشورهای اسلامی و آسیایی از تهاجم نظامی آمریکا به سوریه دردناک است

وی بیان کرد: حمایت امثال اردوغان و سایر کشورهای اسلامی و آسیایی از این تهاجم نظامی دردناکتر است.چرا زمان بهره‌برداری اقتصادی، دیگران مدعی هستند اما ما باید هزینه‌ها را تحمل کنیم؟ براساس حدیث حضرت علی(ع) ما معتقدیم نتانیاهو-ی جنایتکار،ترامپ غیرمتعادل و جوانک شاهزاده سعودی به‌یقین روزی به زیر کشانده خواهند شد و محرومان و مستضعفان جهان عهده‌دار قدرت جهانی خواهند شد.

عضو فراکسیون امید درمجلس همچنین با طرح این پرسش که طرح گفتگوی ملی چه شد؟، گفت: بارها از مقام معظم رهبری تقاضا کرده‌ام، بازهم تقاضا می‌کنم؛رهبری عزیز پس از 7 سال دستور فرماید؛رفع حصرها انجام شود و رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی به وعده خود عمل کند،به ویژه آنکه ماهیت افرادی همچون احمدی‌نژاد بر همگان مشخص شده است.

وی با قدردانی از حمایت برخی از اصولگرایان از طرح گفتگوی ملی،اضافه کرد:اگر برخی اقدامات به موقع اقدام نشوند،امکان جبران فرصت‌ها از بین خواهد رفت.

باید از قوه قضاییه پرسید عدم دستگیری سعید مرتضوی نیز بر اساس حکمتی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس اقتدار بیشتر مجلس را مستلزم دقت هرچه بیشتر در انتخاب هیات رئیسه دانست و افزود: قوه قضاییه می‌گویید؛ در عدم برخورد با احمدی ‌نژاد حکمتی در کار است، لابد عدم دستگیری سعید مرتضوی نیز براساس حکمتی است.

 

نماینده مردم تهران درمجلس همچنین با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود با تذکر به وزارت راه و شهرسازی، اظهارکرد: 4 ماه از تشکیل شورای ساماندهی امور پایتخت گذشته است؛لذا جلسات آن باید منظم برگزار شود،ضمن آنکه ریاست شورای شهر تهران را بهترین گزینه برای شهرداری تهران می‌دانم،متروی اسلامشهر نیز باید جدی گرفته شود و اهالی شهر پردیس از عوارض آزادراه برای معاف شوند.