مصطفی کواکبیان

مشکلات اقتصادی، روزنامه‌های مستقل در این دولت را به تعطیلی می‌کشاند

دکتر کواکبیان در جشن پنج هزارمین شماره روزنامه پیام استان سمنان:

مشکلات اقتصادی، روزنامه‌های مستقل در این دولت را به تعطیلی می‌کشاند

دکتر مصطفی کواکبیان نماينده مردم تهران در مجلس و رییس خانه مطبوعات کشور و مدیر مسئول روزنامه پیام استان هم در این آیین، با تبریک فرا رسیدن ماه رجب و عرض خیرمقدم خدمت میهمانان و شرکت کنندگان در این مراسم، اشعاري زيبا به زبان محلي سمناني در وصف مولای متقیان حضرت امیرالمومنین(ع) قرائت کرد.

مدیر مسئول و صاحب امتیاز روزنامه پیام استان سمنان، لطف خدا، حمایت و پشتیبانی مردم و همت همکاران را سه عامل موفقیت در انتشار و استمرار فعالیت این روزنامه اعلام کرد و گفت: رویکرد اصلی روزنامه پیام استان سمنان در طول 27 سال پس از نگاه ملی صرفا استانی بوده و هیچگاه توجه خاصی به یک شهرستان و منطقه خاص نداشته است.

دکتر کواکبیان، با بیان اینکه این روزنامه مطالبات و خواسته‌های تمام مردم استان را در دستور کار قرار داده، اظهار کرد: ارتقای شاخص‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … از اولویت‌های کاری روزنامه ‌پیام استان بوده و خواهد بود.

رییس خانه مطبوعات کشور با بیان اینکه این روزنامه به هیچ مرکز قدرت و ثروت وابستگی نداشته و صدای مردم بوده، اظهار کرد: اساسا رسانه‌های مستقل برای بیان حقایق، مشکلات جامعه و دستاوردهای نظام، وابسته به هیچ مرکز قدرت و ثروتی نباید باشند.

وی افزود: بیان حقیقت همواره در دستور کار روزنامه نگاران است و دغدغه‌های مردم باید با اطلاع‌رسانی دقیق به گوش مسئولان برسد.

رییس خانه مطبوعات کشور اضافه کرد: در دولت گذشته با دادگاهی کردن، روزنامه‌ها تعطیل می‌شدند و در این دولت متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی روزنامه‌ها در آستانه تعطیلی هستند.

وی ادامه داد: فشار ترامپ دلیلی نیست که رسانه‌ها نسبت به بی‌توجهی و سهل‌انگاری‌های بعضی از مسئولان در داخل کشور اشاره نکنند و با همیاری و همدلی باید برای توسعه ایران تلاش کرد.

دکتر کواکبیان تصریح کرد: برای بودجه سال آینده برای رفع مشکلات مطبوعات کشور تلاش زیادی شد که امیدواریم‌ با پیگیری‌ها وضعیت مشکلات روزنامه‌های کشور کاهش یابد.

مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری افزود: روزنامه‌ها رکن اساسی برای اطلاع‌رسانی دقیق و بیان توفیق‌ها و مشکلات در جامعه هستند و حمایت از اصحاب رسانه وظیفه اصلی مسئولان باشد.

کواکبیان ادامه داد: روزنامه پیام استان سمنان از جمله روزنامه‌های محلی ممتاز  به گفته کارشناسان است و این روزنامه با وجود مشکلات فراوان سرپا ایستاده است.

وی با اشاره به پیگیری‌های روزنامه پیام استان سمنان برای اجرایی شدن طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی، گفت: این نشریه در این حوزه بیشترین تیتر، یادداشت، مطالب، گزارش و تحلیل را برای دفاع از حق مردم استان داشته است.

دکتر کواکبیان پرورش بیش از 90 نیروی حرفه‌ای در حوزه خبرنگاری و نویسندگی را از دیگر دستاوردهای این روزنامه در 27 سال گذشته عنوان کرد و گفت: روزنامه ‌پیام استان سمنان، جزو ۴ روزنامه برتر محلی کشور است که این ‌مهم با‌ لطف الهی، پشتیبانی مردم، همکاری مسوولان و همت‌ همکاران روزنامه محقق شده است.

وی تقویت تشکل‌های صنفی رسانه‌ای از جمله دست‌آوردهای دیگر روزنامۀ پیام استان سمنان دانست و اظهار داشت: در این استان ابتدا ما کانون نویسندگان راه‌اندازی کردیم که بزرگانی همچون آیت‌ا… عالمی نماینده اسبق مجلس خبرگان نیز عضو آن بودند و بعد از شهادت شهید صارمی، خانه مطبوعات استان شکل گرفت و اگر امروز بنده مسئولیت خانه مطبوعات کشور را دارم به دلیل سوابق فعالیت در تشکل استانی این خانه است.

شایان ذکر است در جشن پنج هزارمین شماره روزنامه پیام استان سمنان علاوه بر استاندار و معاونان وی، نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل، اصحاب رسانه و اعضای خانه مطبوعات استان و ورزشکاران برتر سال 97 استان سمنان، دکتر کاراندیش معاون پارلمانی و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام حسینی مدیر کل پارلمانی نیز حضور داشتند.