دکتر مصطفی کواکبیان | بهمن دیزل | مراسم رونمایی از دو خودرو

ضرورت واگذاری هرچه سریعتر دو خودروساز دولتی به بخش خصوصی

دکتر کواکبیان در مراسم رونمایی از محصولات کامیونت و مینی‌بوس شیلر بهمن دیزل تاکید کرد

ضرورت واگذاری هرچه سریعتر دو خودروساز دولتی به بخش خصوصی

 

چرا پلیس راهور توقف شماره‌گذاری پراید را به تازگی اجرا می‌کند؟

 

دکتر مصطفی کواکبیان در مراسم رونمایی از محصولات کامیونت و مینی‌بوس شیلر بهمن دیزل با اشاره به سلامت بخش خصوصی گفت: اگر قرار است سرمایه‌گذاری ناامن شود، اتفاقا به بخش دولتی برمي‌گردد و ما مجلسی‌ها نیز نظارتی نداشته‌ایم.

وی با اشاره به محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها افزود: تحریم‌ها کار را به تاخیر مي‌اندازد اما در عین حال نیز فرصت مي‌آفریند تا بهتر عمل کنیم. باید موانع موجود بر سر راه بخش خصوصی برداشته شود ضمن آنکه لازم است دو شرکت خودروساز بزرگ کشور نیز هرچه سریع‌تر به بخش خصوصی واگذار شوند.

 

وی افزود: معتقدم باید قدر بخش خصوصی را بدانیم و موانع موجود در مسیر این بخش را برداریم و سایر خودروسازان نیز هرچه سریع تر به بخش خصوصی واگذار شوند.

 

دکتر کواکبیان عنوان کرد: بالاخره بعد از مدت‌ها پلیس راهور به این نتیجه رسیده که شماره‌گذاری پراید را متوقف کند این درحالیست که تعداد زیادی تلفات جاده‌ای داشته‌ایم و خسارت دیده‌ایم اما به تازگی به این نتیجه رسیدند که شماره گذاری این‌خودرو متوقف شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم مبنی براینکه صنع خداوندی با استحکام و اتقان همراه است و خداوند تاکید دارد که نسبت به هرآنچه که شما عمل می‌کنید آگاه و خبیر است بر ضرورت انجام حداقل 30 نوع تست خودروها قبل از رونمایی تاکید کرد و گفت: از پلیس راهور ناجا و وزارت صمت خواهش مي‌کنم که به این موضوع توجه شود چرا که نفع توجه به رضایت مشتری به جامعه باز مي‌گردد و ما نباید دلمان را به این خوش کنیم که آمار 28 هزار تلفات جاده‌ای به 18 هزار رسیده است.

 

رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس با اشاره به اینکه این روزها نیویورک مصاف دیپلماسی فعال ایران در برابر فریب‌کاری‌های آمریکاست اظهار داشت: اگر ترامپ مدعی است که در یک دقیقه می‌تواند 15 مکان را نابود کند نوعی طبل تو خالی است و ما باید با انسجام داخلی گوش و حواسمان به وضعیت داخلی باشد و بدانیم در هفته دفاع مقدس قرار داریم که روزانه 80 شهید در آن دوران تقدیم اسلام کرده‌ایم لذا آن مدیری که توانمندی و کارایی لازم برای حفظ خون شهدا را ندارد خودش کنار برود.