دکتر مصطفی کواکبیان | تذکر | مجلس

شعار اخیر عده‌ای از طلاب حوزه علمیه قم علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی ظلم است

دکتر کواکبیان در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس:

شعار اخیر عده‌ای از طلاب حوزه علمیه قم علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی ظلم است

دکتر مصطفی کواکبیان در تذکری در مجلس با اشاره به مواد 214 تا 217 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: مشاهده کردیم در جلسه مجلس که برای یک پالایشگاه بالای 160 نفر به تحقیق و تفحص رای دادند. اما مجلس برای شهرداری تهران نه به اصل آن و نه به اینکه رد بشود، رای مثبت نداد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از هیات رئیسه مجلسخواهشمندم که بار دیگر موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در هیات رئیسه بررسی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه در تذکری با اشاره به ماده 79 آیین‌نامه گفت: برخی نمایندگان محترم گفتند که چرا تهران دارای 30 نماینده است. اما بهتر است ایشان برای افزایش تعداد نمایندگان شهرشان تلاش کنند.

رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس افزود: طبق اصل 64 قانون اساسی که می‌گوید پس از هر 10سال با در نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظایر آن حداکثر بیست نفر نماینده می‌تواند اضافه شود، باید شاهد افزایش تعداد نمایندگان باشیم و قانون نگفته که تعداد باید کم شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: اخیرا عده‌ای از طلاب حوزه علمیه قم علیه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی شعار داده‌اند و طوری گفته‌اند که گویا ایشان را در استخر فرح از بین برده‌اند که این هم نوعی اتهام به دیگران و هم ظلم به ایشان است.

دکتر کواکبیان گفت: این تذکر برادرانه را می‌دهم تا این آقایان از اینگونه افراطی‌گری دست بردارند.