دیدار دکتر مصطفی کواکبیان با رئیس مجلس سنای ایرلند

دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس عصر امروز با دنیس او دونوان، رئیس مجلس سنای ایرلند دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند با دنیس اُ داناوان رئیس مجلس سنای ایرلند (سه‌شنبه 11مهرماه) دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر مصطفی کواکبیان در ابتدای این دیدار با اشاره به روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور گفت: همواره روابط خوب و مثبتی میان جمهوری اسلامی  ایران و ایرلند در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و علمی برقرار می‌باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند توسعه ارتباطات پارلمانی را فرصتی برای تحکیم و تقویت مناسبات دوستانه فی‌مابین دانست و گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در راستای ارتقاء سطح مناسبات فی‌مابین حمایت میکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش توافق برجام را یک توافق بین‌المللی خواند و افزود: برجام توافقی میان هفت کشور است و آمریکا نمی‌تواند به تنهایی نقض توافق کند.

دکتر کواکبیان تصریح کرد: از اتحادیه اروپا انتظار می‌رود در مقابل نقض برجام توسط آمریکا منفعل نباشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان بر بازگشایی هر چه سریع تر سفارت ایرلند در تهران و بهره‌گیری از فرصت‌های پیش روی توسعه ارتباطات در زمینه‌های توریسم، علمی، دانشگاهی و کشاورزی تأکید کرد.

در ادامه این دیدار دنیس اُ داناوان رئیس مجلس سنای ایرلند با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان با تأکید بر حمایت قاطع کشورش از توافق برجام، گفت: ایرلند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در برابر هرگونه نقض برجام مقاومت می‌کند و کشوری نمی‌تواند به تنهایی از برجام خارج شود.

رئیس مجلس سنای ایرلند تبادل هیأت‌های پارلمانی میان مجالس دو کشور را زمینه ساز گسترش تعاملات دوستانه و شناخت هرچه بیشتر میان دو ملت از یکدیگر و ظرفیتهای موجود  در ایرلند و ایران دانست.