مصطفی کواکبیان | جلسه بررسی مشکلات حسن آباد فشافویه

دکتر کواکبیان در نشست مردمی بررسی مشکلات شهر حسن آبادو بخش فشافویه؛ سخنان دکتر ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ بسیار جذاب و افتخار آفرین بود

دکتر کواکبیان در نشست مردمی بررسی مشکلات شهر حسن آبادو بخش فشافویه؛

سخنان دکتر ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ بسیار جذاب و افتخار آفرین بود

مطالبات مهم مردم حسن آباد از جمله احداث کمربندی را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد

روز سه شنبه ۳۰ بهمن ۹۷ در راستای دیدارهای عمومی نمایندگان مجلس که با مسئولین و مردم مناطق و شهرستان‌های استان تهران به همت دکتر کواکبیان و هماهنگی دبیرخانه مجمع نمایندگان تهران برگزار می‌شود، این‌بار در مسجد امام حسن مجتبی (ع) حسن آباد فشافویه با حضور اقای محسن عليجاني زماني نماينده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با حضور گسترده مردم این بخش جلسه ای بر گزار شد.

در ابتدای این نشست امامی بخشدار حسن آباد فشافویه گفت: بخش فشافویه با وسعت ۱۷۰۰ کیلومتر مربع بیش از دوسوم وسعت شهرستان را دربر می گیرد. کشاورزی، صنعت و دام پروری سه بخش تشکیل دهنده اقتصاد این بخش است که ۸٪ شیر کشور را تامین می کند و بخش عمده ای از تولیدات دامی و کشاورزی کشور را تامین می کند.

وی افزود: احداث کمربندی یکی از مهم ترین مطالبات مردم است که امیدواریم با تامین اعتبار به بهره برداری برسد. همچنین در حال حاضر این بخش با حدود ۱۰۰هزار نفر جمعیت دارای سه خانه بهداشت است که مناسب نیست. درمانگاهی با حمایت فرماندار ویژه ری و نمایندگان مجلس درحال ساخته شدن است که در صورت تکمیل بزرگترین درمانگاه استان خواهد شد و تاکنون ۹۵٪ پیشرفت فیزیکی داشته است.

سپس زندی رئيس شورای شهر حسن آباد طی سخنانی گفت: ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر در این منطقه احداث شده که ساکنان آن از امکانات کافی برخوردار نیستند و توسعه زیربنای موجود در حد و اندازه افزایش جمعیت نیست.

وی خاطرنشان کرد: حقابه کشاورزی بخش حسن آباد در اسناد مالکیت قید شده و مردم توقعی بیش از حق خود یا آب از سد کرج ندارند، اما عدم اختصاص آب تصفیه شده و حقابه روستاها منجر به تخلیه روستاها و مهاجرت روستا نشینان خواهد شد که در صورت حل این مشکلات و با توسعه کشاورزی این بخش حرف برای گفتن خواهد داشت.

رئیس شورای شهر حسن آباد تصریح کرد: کیفیت آب شرب کم است که باعث شده مردم این بخش از آب معدنی و دستگاه های تصفیه آب استفاده کنند که منجر به هدر رفت فراوان آب می شود.

حجت الاسلام منصوری امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی(ع) حسن آباد نیز با تشکر از حضور مسئولین و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در میان مردم گفت: امیدواریم این جلسه و جلسات مشابه خروجی عملی و نتایج ملموس برای مردم داشته باشد. مردم شهر حسن آباد دارای شان و جایگاه بالایی هستند و همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده و هستند هرچند مشکلات فراوانی در این بخش وجود دارد.

در ادامه یکی از اعضای شورای روستاهای فشافویه سخنران دیگر این جلسه گفت: با وجود همه مشکلات معیشتی مردم پشت نظام و انقلاب ایستاده اند و نمود آن را ۲۲ بهمن و راهپیمایی پرشکوه دیدیم.

خانجانی معاون سیاسی امنیتی فرماندار ویژه ری در این نشست در سخنانی اظهار کرد: این مدل حضور دستگاه های اجرایی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در میان مردم تک تک شهرستان ها و بخش های تهران بی سابقه است و هدف آن رسیدگی و حل مشکلات شهروندان هر منطقه است.

وی افزود: امروز دستگاه های اجرایی با بضاعتی که در اختیار دارند به مردم خدمت رسانی می کنند و نباید انتظار کار خارق العاده ای داشته باشیم.
دکتر محسن علیجانی زمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه مراسم گفت: همه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به خط و درخدمت مردم هستند و کسی به فکر تبلیغ خودش نیست، طبق فرمایش امام (ره) مردم ولی نعمت مسئولین هستند.

وی افزود: کشور امروز در شرایط خاص و حساسی قرار دارد و آمریکا پس از ۴۰ سال شکست در خدعه ها و فریب های خود به جنگ اقتصادی روی آورده است. در این دوره از مجلس شورای اسلامی نمایندگان مردم تهران در مجلس چهار دفتر در سراسر استان تهران تاسیس کردند، یکی در سه راه ورامین ری، یکی در اسلامشهر، دیگری در شمیرانات و دفتری هم در پردیس که نمایندگان در این دفاتر و در جلسات منظمی در جمع مردم حضور می یابند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حسن آباد دشت طلایی استان تهران و شهر ری بوده که امروز به دلیل مشکل آب بسیاری از زمین های کشاورزی آن دچار مشکل هستند. به همین دلیل رسیدگی به مشکلات آب این بخش را در دستور کار قرار داده ایم و پیگیر تامین آب ۳۰۰۰ هکتار زمین های موجود در این بخش با استفاده از سد شهید کلانتری هستیم.

هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه ری در جمع پرشور مردم بخش فشافویه گفت: از حماسه حضور مردم حسن آباد در راهپیمایی ۲۲بهمن تشکر می کنم، مردم با وجود همه مسائل و مشکلات پای انقلابشان ایستاده اند که این وظیفه ما مسئولین را سنگین تر می کند.

وی افزود: شهر حسن آباد شهری بسیار مهم و استراتژیک با آینده ای بسیار روشن است که با وجود سختی های کنونی در آینده به عنوان یک مرکز اقتصادی مطرح خواهد شد. قرار گیری این شهر در کنار فرودگاه امام خمینی (ره) حسن آباد را به عنوان یکی از اماکن مناسب برای سرمایه گذاری قرار خواهد داد.

 

فرماندارویژه شهر ری خاطرنشان کرد:از محل اعتبارات به دست آمده از عوارض پالایشگاه مبلغ قابل توجهی برای حسن آباد درنظر گرفته شده که نامه نگاری های مربوط به آن با سازمان مالیات بر ارزش افزوده و سازمان محیط زیست در حال انجام است.

در پایان این نشست دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری ، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس با تسلیت وفات حضرت ام البنین (س) و تبریک پیشاپیش ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، ریحانه النبی و کوثر الهی با ذکر روایتی از ایشان گفت:
باید قدر این جلسات را بدانیم چرا که بسیاری از مشکلات شهر تهران و شهرستان های دیگر استان تهران در همین جلسات حل شده و طبق گفته ی دکتر محسنی استاندار جدید تهران مصوبات جلسات فرمانداری مربوط به دیدارهای عمومی حکم مصوبه استانداری را دارد و لازم الاجراست.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: استیضاح دکتر ظریف توسط ۲۰ نفر و نه ۲۰۰ نفر امضا شده بود که امضای خود را پس گرفتند، بنابراین باید از شایعه سازی پرهیز کنیم.
رئيس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی تصریح کرد: باید به داشتن وزیرخارجه ای چون ظریف افتخار کنیم، بنده وقتی سخنرانی ایشان در نشست امنیتی مونیخ را دیدم به عنوان یک ایرانی به خود بالیدم که چنین وزیر خارجه ای داریم که با حمایت از منافع ملی و مصلحت کشور پوزه دشمنان و بدگویان جمهوری اسلامی ایران را به خاک مالید.

دکتر کواکبیان افزود: کسانی که می گویند ما از شرایط مردم بی خبریم جلسات مجلس شورای اسلامی را دنبال کنند تا ببیند حداقل بنده شخصا در جلسه امروز مجلس با گرانی آب، برق و گاز برای مردم مخالفت کردم. البته باید توجه کنیم شرایط کشور به گونه ای است که دشمنان نظام چشم دیدن پیشرفت های کشور را ندارند.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ما مسئولین و نمایندگان شما هدفی جز خدمت به مردم را نباید داشته باشیم و تمام تلاش خود را باید به گونه ای انجام دهیم تا شرایط کنونی را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنیم.


دکتر مصطفی کواکبیان سخنان خود را باذکر خاطره ای از بازدید نمایندگان مجلس هشتم از کتابخانه مرحوم آیت الله مرعشی نجفی به پایان برد.