دکتر کواکبیان در نشست عمومی بررسی مشکلات منطقه 12: اصلاح‌طلب و اصولگرا در برابر تصمیم ترامپ باید متحد باشند

جلسه عمومی بررسی مشکلات مردم منطقه ۱۲ تهران از سلسله جلسات مناطق ۲۲ گانه تهران با حضور دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و با همیاری فرماندار محترم تهران دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۷، در مسجد علی بن موسی الرضا (ع) منطقه ۱۲ تهران با حضور دبیران شورایاری، شهردار و مسئولین اجرایی این منطقه، عیسی فرهادی فرماندار تهران، علیرضا محجوب، محمدرضا بادامچی، مهدی شیخ و پروانه مافی، نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این نشست ابتدا دبیران شورایاری  و شهروندان منطقه به بیان مشکلات عمده و مسائل شهری موجود در محلات منطقه ۱۲ تهران پرداختند.

 

دکتر مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس طی سخنانی گفت: مسائل مهمی در خصوص منطقه ۱۲ مطرح شد که در فرمانداری تهران مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تصمیمات اتخاذ شده جهت حل آن‌ها مصوب اداری خواهد شد. همه ادارات کل باید به وظایفشان عمل کنند و پیگیری‌های اداری مصوب در این جلسات برای آن‌ها حکم قانون خواهد داشت.

وی افزود: در خصوص رفع مشکل اعتیاد در منطقه ۱۰هزار معتاد جمع آوری شده اند که هرکدام به طور متوسط ۱۱ماه در کمپ نگهداری می‌شوند و کمپ دوم نیز در حال احداث است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطرنشان کرد: بنده با ساخت و سازهای اطراف مجلس شورای اسلامی مخالفم و در پاسخ با اعتراض ما نسبت به این وضع بهانه داعش را مطرح کردند، در پاسخ گفتیم در کشورهای اروپایی نیز تهدید داعش وجود دارد اما نهایتا یک پلیس به صورت نمادین مستقر شده است. البته تصمیم نهایی در این خصوص با هیئت رئیسه مجلس است و این موضوع حتی در شورای ساماندهی پایتخت هم می‌تواند بررسی شود.

دکتر کواکبیان افزود: اگر ترامپ از برجام خارج شود در چنین شرایطی حفظ انسجام و وحدت ملی ضروری است. بنده اصلاح طلبم و افتخار می‌کنم و در همین جمع ممکن است افرادی اصولگرا باشند اما در مقابل قدرت‌های بیگانه همه باهم ید واحده هستیم و محکم ایستاده‌ایم.

رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی تصریح کرد: در خصوص دلار بحث روانی اهمیت بالایی دارد، همین که سرمایه گذار دستش به کار نرود و منتظر اعلام تصمیم ترامپ در خصوص برجام باشد می‌تواند ضرباتی به اقتصاد کشور وارد نماید. موضع قاطع همه مسئولان نظام در هر سطحی این است که یا همه برجام یا هیچ و اگر قصد خروج از برجام را دارید خوش آمدید.

عضو شورای ساماندهی امور پایتخت تصریح کرد: برخی از ما مردم در خصوص قیمت دلار تقصیر داریم، جمع‌آوری دلار در منزل و خرید و فروش غیر رسمی دلار نیز قاچاق محسوب می‌شود و به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند. البته دولت نیز وظیفه دارد به وعده‌های اقتصادی خود عمل کرده و اجازه ندهد به مردم فشار وارد شود. دولت اگر در مباحث دارویی، مسافری، مطبوعاتی و امثال آن تعهد می‌دهد باید به آن عمل نماید.

دکتر کواکبیان افزود:‌ در شرایطی هستیم که برخی دلالان از ملک و زمین خارج شده و به خرید گوسفند روی آورده اند تا با فروش آن‌ها در مرز ارز تهیه کنند و یکی از علل گرانی غیرعادی گوشت همین موضوع است. این‌ها چرخه‌های اقتصادی است که به هم مرتبط اند و باید برای رفع آن‌ها چاره اندیشی کنیم، امیدواریم با ظهور آقا امام زمان (عج) همه مشکلات حل شود و پیش از آن نیز ما مسئولان وظیفه داریم برای رفع مشکلات حداکثر تلاشمان را انجام دهیم.