دکتر مصطفی کواکبیان | دیدار با فرستاده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری ایران

دکتر کواکبیان در دیدار رییس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران: اقدامات ملموس انجام دهید تا تداوم برجام برای ایران بی اثر نباشد

دکتر کواکبیان در دیدار رییس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران:

اقدامات ملموس انجام دهید تا تداوم برجام برای ایران بی اثر نباشد

 

لرد نورمن لامونت فرستاده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری ایران و رییس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران دیروز چهارشنبه (4/7/97) با دکتر مصطفی کواکبیان رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

دکتر مصطفی کواکبیان در ابتدای این دیدار با اشاره به گفتگوهای ایران و انگلیس در خصوص برجام گفت: مطابق گزارشهای مراجع صلاحیتدار بین المللی، ایران به تعهدات خود در قالب برجام پایبند بوده است اما طرفهای مقابل نتوانستهاند اقدامات عملی در خوری برای اجرای تعهدات خود انجام دهند. وی افزود: انتظار ما از انگلیس و سایر کشورهای اروپایی این است که اقدامات ملموس و عملی انجام دهند که تداوم برجام برای ایران بیهوده و بی اثر نباشد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس در بخش دیگری از سخنان خود سطح روابط تجاری ایران وانگلیس را ناچیز شمرد و گفت: ظرفیتهای تجاری ایران و انگلیس بسیار بالاتر از سطح کنونی مبادلات دو طرف است لذا دولت انگلیس باید با اراده ای جدی تر در این خصوص گام بردارد. وی افزود: تسهیل مبادلات بانکی کمک فراوانی به ارتقای سریعتر مناسبات فیمابین خواهد کرد.

دکتر کواکبیان در ادامه تحریمهای آمریکا علیه کشورمان را ظالمانه خواند و گفت: تحریمهای ظالمانه آمریکا مردم ایران را هدف قرار گرفته است و موجب شده است که دسترسی مردم به برخی از نیازهای اساسی خود با مشکل روبرو شود.

رییس گروه دوستی پارلمانی کشورمان در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی چند روز پیش در اهواز گفت: وجود پایگاه برخی از رهبران فکری گروههای تروریستی در کشورهای اروپایی پذیرفتنی نیست.

لرد نورمن لامونت رییس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران نیز در این دیدار ضمن اشاره به حمایت دولت انگلیس از تداوم برجام گفت: انگلیس بر خلاف آمریکا هم پیمان سنتی خود، از تداوم برجام حمایت میکند و در مذاکرات به دنبال راهکارهایی است که براساس آنها بتواند روابط تجاری و اقتصادی خود را با ایران ارتقاء دهد.

وی افزود: دولت انگلیس از هیچ تلاشی برای تداوم اجرای برجام فروگذار نیست اما فشارهای دولت آمریکا بر شرکتهای بریتانیایی کار آنها در ایران را با مشکل روبرو کرده است.

لرد نورمن لامونت رییس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران در ادامه این دیدار با اشاره با حوزه هایی که مستثنی از تحریمها هستند گفت: ما از مواردی که مستثنی از تحریمهای آمریکا هستند اطلاع داریم و تلاش خود را برای تامین نیازهای ایران در این حوزهها شروع کردهایم.

وی در پایان این دیدار با محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز گفت: از نظر ما این اقدام تروریستی غیرقابل توجیه و محکوم است و با خانوادههای بازماندگان همدردی مینماییم.

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 6
دوست نداشتم: 5
میانگین امتیازات: 1.2
 

۲ دیدگاه در “دکتر کواکبیان در دیدار رییس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران: اقدامات ملموس انجام دهید تا تداوم برجام برای ایران بی اثر نباشد

جناب دکتر کواکبیان باسلام و عرض ادب احتراما به استحضار میرساند همسر اینجانب به نام فرشته حسن پور گیلده در تاریخ ۹۶/۵/۳ مبلغ ۵۰ میلیون تومن بابت خرید اتومبیل تیوولی به عنوان پیش خرید با شرایط تحویل ۴ ماهه و قیمت تمام شده ۱۰۰ میلیون تومن به حساب شرکت رامک خودرو واریز نمودم و پس از گذشت ۴ ماه قبل از اینکه التهاب بازار ارز بوجود بیاید مکررا جهت پرداخت مابقی وجه و دریافت خودروبه صورت حضوری به شرکت و نمایندگی مراجعه نمودم که هر دفعه پاسخ قانع کننده و شفافی به من نمیدادند لذا با توجه به اینکه شرکت جهت واردات خودرو ارز دولتی استفاده نموده که یک مورد آن در اردیبهشت ۹۷ مبلغ ۱۰ میلیون یورو میباشد. همسر بنده در ۹ شهریور ۹۷ شکایت شرکت مزبور را به ارگانهای مختلف از جمله کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی ارسال نمود. لیکن با توجه به اینکه در شکایت نامه مزبور آدرس و شماره تلفن بنده درج شده است کمیسیون مربوطه تا کنون که بیش از یکماه از ارسال آن میگذرد هیچگونه اقدامی انجام نداده و هروقت هم که تماس میگیرم آن کمیسیون و دبیرخانه مربوطه پاسخ تلفن را نمیدهند لذا عاجزانه از شما نماینده شجاع و بی باک خواهش میکنم قبول زحمت نموده و در این خصوص دستور فرمایید اقدام نمایند
ضمناا موضوع فوق را بصورت ایمیل برای شما و سایر نمایندگان هم فرستادم‌که تاکنون پاسخی دریافت نکردم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *