مصطفی کواکبیان | قیامدشت

دکتر کواکبیان در جمع مردم قیامدشت: حضور مسئولان در میان مردم موجب کاهش شکاف ملت و حکومت می‌شود

روز دوشنبه ۱۷دی در راستای دیدارهای عمومی نمایندگان مجلس که با مسئولین و مردم مناطق و شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود، این‌بار در مسجد سیدالشهدای قیامدشت با حضور علیرضا محجوب و سرکار خانم مافی نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با مردم این بخش به گفت‌وگو پرداخته و در جریان مشکلات و دغدغه‌های مردم شریف قیامدشت قرار گرفتند.


در این نشست فرماندار شهرری، بخشدار، شهردار و اعضای شورای شهر قیامدشت حضور داشتند.
در ابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین امیری، امام جمعه قیامدشت طی سخنانی گفت: مردم متوجه می‌شوند چه کسی به مردم خدمت می‌کند، در موضوع شهر شدن قیامدشت؛ به نوبه خود از دکتر کواکبیان که در مجلس پیگیر بودند و به وزیر کشور تذکر دادند تشکر می‌کنم. فرماندار محترم نیز در مسئله قیامدشت ورود خوبی داشتند.


وی افزود: بودجه حوزه‌های علمیه ۴۰ درصد کاهش یافته، به طور مثال حوزه  علمیه خواهران در همین شهر با قرض و وام اداره می‌شود و درصورتی که کاهش بودجه اتفاق بیفتد؛ حوزه‌های علمیه شهرهای کوچک دچار مشکل خواهند شد.


سپس هدایت الله جمالی‌پور فرماندار ویژه ری با تبریک به مناسبت تبدیل قیامدشت به شهر گفت: این اتفاق باید مدت‌ها قبل می‌افتاد. با الطاف الهی و با کمک نمایندگان، دولت و ریيس‌جمهور محترم و البته همراهی و توجه حجت الاسلام مجید انصاری و پیگیری‌های ایشان قیامدشت شهر شد.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم تا پایان این دوره از دولت خدمات شایسته‌ای به مردم ارايه کرده و منظر و زیرساخت‌های این شهر را بهبود بخشیم.


در ادامه ریيس‌ شورای شهر با ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت شهری قیامدشت گفت: از اقدامات انجام شده در این دوره تملک املاک مزاحم و بازگشایی خیابان ولیعصر (عج) که ۹۰ درصد اقدامات مربوط به آن انجام شده است، ایجاد مقبره برای دو شهید گمنام در شهر که تا ۲۲بهمن تکمیل خواهد شد و کمک به عمران و تجهیز مدارس که ۷۰درصد بودجه در این خصوص به بهسازی مدارس فرسوده اختصاص یافته است.


وی افزود: قسمت اعظم درآمد شهری قیامدشت از محل حریم شهر و همچنین وجود شهرک‌های صنعتی در اطراف قیامدشت است. احداث ساختمان اورژانس، هم سطح سازی پیاده روها، بهسازی بلوار امام خمینی (ره)، بهسازی بلوار شهید رجایی و نصب روشنایی در جاده قیامدشت از جمله اقداماتی است که در این دوره از مدیریت شهری قیامدشت انجام شده است.


پرسش و پاسخ مردمی بخش دیگری از این نشست بود که عمده سوالات توسط مردم در حوزه شهرداری مطرح گردید.


 ترکاشوند شهردار قیامدشت در پاسخ به سوالات و مشکلات گفت: هرگونه مجوز ساخت و ساز نیاز به استعلام از سازمان زمین شهری دارد و شهرداری قیامدشت خارج از این ضابطه هیچ مجوزی صادر نمی‌کند.


سرکار خانم پروانه مافی طی سخنانی گفت: مردم قیامدشت باصفا، متدین و خوش نیت هستند و حضور در این مسجد حس خوبی به ما می‌دهد؛ امکانات خوبی برای مردم قیامدشت فراهم شده است. این جا یک شهر مستقل است و شهرداری تهران به هیچ عنوان حق دخالت در امور این منطقه را ندارد.


وی افزود: پیگیر ساخت مدرسه و راه آهن شهری قیامدشت خواهیم بود و قول ساخت یک مدرسه از سوی خیرین را به مردم قیامدشت می‌دهیم.


در ادامه این نشست محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل قیامدشت به شهر از مطالبات مردم بود که با پیگیری‌های مردم، امام جمعه و نمایندگان مجلس به سرانجام رسید. امیدواریم سایر مشکلات این شهر نیز به مرور زمان حل شود.


در پایان این نشست دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با ذکر آیه‌ای از قرآن کریم گفت: فَبِما رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَ لَوْ کُنْتَ فَظًّا غَليظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَ اسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَ شاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ فَإِذا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَي اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَکِّلينَ. ۱۳ آذر ۹۶ بود که شهرداری مستقل قیامدشت آغاز به کار کرد. هم شهردار محترم و هم ریاست شورای شهر گزارشات خوبی از پیشرفت‌ها و روند کاری مدیریت شهری قیامدشت طی این مدت ارائه کردند که از این عزیزان تشکر می‌کنیم.


دبیرکل حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: خداوند متعال می‌فرماید باید شکرگزار باشید که مردم بخاطر نرم خویی به شما مراجعه می‌کنند و اگر تندی می‌کردید از اطراف شما پراکنده می‌شدند. خداوند دستور به مشورت در امور با همین مردم را می‌دهند. مردم عادی سطح جامعه، نه افراد خاص و یال و کوپال داری که آسمان سوراخ شده و به زمین افتاده باشند.


دکتر کواکبیان گفت: الگوی همه ما نمایندگان مجلس باید شهید مدرس باشد. یکبار ایشان در حال صحبت با یک بقال در خصوص امور کشور بودند که عده ای از ایشان پرسیدند چرا وقت خود را برای صحبت با یک ماست فروش صرف می‌کنید؟


ایشان در پاسخ گفتند مردم کف جامعه مثل این بقال هستند که واقعیت‌ها را به ما می‌گویند، نه کسانی که اتوکشیده و در جلسات همه چیز راخوب و مرتب جلوه می‌دهند.


ریيسر فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نکات مثبت قیامدشت هماهنگی و همسویی دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها است. الحمدالله هم امام جمعه، هم بخشدار و هم شهردار و هم شورای شهر با هم هماهنگ هستند.


وی در پاسخ به امام جمعه قیامدشت افزود: وضع بودجه چندان خوب نیست و کفگیر به ته دیگ خورده، فعلا حوزه علمیه کمی صبور باشد. البته میلیاردها تومان یارانه پرداخت می‌شود که با اصرار نمایندگان حذف نشده است. وگرنه عده‌ای می‌گویند برای تعادل با قیمت منطقه و جلوگیری از قاچاق سوخت، بنزین هزار تومانی باید ۶ هزار تومان عرضه شود.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و به دلیل اقدام ترامپ نا متعادل به خروج از برجام در حال حاضر شرایط جدیدی را در کشور تجربه می‌کنیم.


نماینده مردم تهران، اسلامشهر، شمیرانات، پردیس و شهرری تصریح کرد: این جلسه دوم در قیامدشت بود، جلسه اول با شورای شهر و شهردار قیامدشت برگزار شده و جلسه بعدی نیز در فرمانداری ری برای پیگیری مشکلات مطرح شده و مصوبات اداری برگزار خواهد شد.

 


دکتر کواکبیان اظهار کرد: از فرماندار محترم ری درخواست می‌کنیم همت کند و ما نیز در مجلس کمک می‌کنیم تا طرح جامع تفصیلی شهر قیامدشت تا یکسال آینده تصویب شود. هرچند شهرداری تهران باید حریم قیامدشت را رعایت کند.


وی خاطرنشان کرد: این جلسات برکات فراوانی داشته و دارد، از جمله اینکه مردم راحت حرف‌هایشان را با مسئولین می‌زنند. اخیرا مطرح شده در نمازجمعه تهران نرده‌ها را برداشتند، از اول هم بی‌خود نرده گذاشتند که حالا بخواهند بردارند.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۵۶ مصوبه از نتایج این جلسات در مناطق تهران است که ۱۵۶ مورد آن اجرایی شده و برخی مشکلات قدیمی شهر تهران را برای همیشه حل کرده است.