دکتر مصطفی کواکبیان | مجلس شورای اسلامی

دکتر کواکبیان در تذکر شفاهی: مردم منتظرند ببینند دستگاه قضایی با سلطان سکه چه برخوردی می کند

دست‌اندرکاران دیپلماسی کشور در مذاکرات با اروپایی‌ها نباید از حداقل تضمین‌ها برای احقاق حقوق ملت کوتاه بیایند

 

دکتر مصطفی کواکبیان در صحن علنی مجلس ضمن خدا قوت به سربازان عرصه دیپلماسی، خطاب به دکتر ظریف و همکارانش گفت: در مذاکرات با اروپایی‌ها توجه داشته باشید که یک ملت پشت سرتان ایستاده‌اند و اگر حداقل‌های حقوق ملت ایران تضمین شد، راضی بشوید، در غیر اینصورت راضی نشوید که مردم ایران متضرر شوند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه تذکری خطاب به دستگاه قضایی گفت: در شرایطی هستیم که مردم واقعا مشکل دارند.

بعضی‌ها که می‌خواهند طلاق بدهند، می‌گویند قیمت سکه قبلا 900 هزار تومان بوده و الان 3 میلیون تومان شده است. این افراد به دفتر ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند با این وضعیت باید چه کار کنیم. آن وقت سلطان سکه با 2 تن سکه دستگیر می‌شود. رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس افزود: ما منتظریم که ببینیم دستگاه قضایی با سلطان سکه چه کار می‌کند؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خاتمه به موضوع مشکلات آب خوزستان اشاره کرد و اظهار داشت: در این فصل گرما، با مردم شریف استان خوزستان به خصوص مردم آبادان و خرمشهر همدردی می‌کنیم. وی خطاب به وزارت نیرو و مسوولان استان خوزستان گفت: شما همت کردید ولی همت‌تان را مضاعف کنید تا زودتر نتیجه بگیریم.