دکتر کواکبیان به عضویت جمعیت هلال احمر درآمد

دکتر مصطفی کواکبیان در مراسم افتتاحیه پایگاه  امداد و نجات کوهستان کلکچال (یادمان جاوید الاثر احمد متوسلیان) به عضویت داوطلبانه جمعیت هلال‌احمر درآمد. وی در این مراسم گفت :خداوند سبحان نجات یک نفر را هم نجات همه مردم می‌داند.


صبح جمعه ۲۴ فروردین دکتر کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مراسم افتتاحیه پایگاه امداد و نجات کوهستان کلکچال (یادمان جاوید الاثر احمد متوسلیان) که با حضور خانواده احمد متوسلیان و فرماندار شمیرانات، شهردار و مسوولان منطقه یک، اعضای شورای شهر تهران، فرماندهان نیروهای انتظامی و سپاه و جمعی از نمایندگان تهران از جمله خانم پروانه مافی و سیده فاطمه ذوالقدر و رئیس و دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور و استان تهران و شهرستان شمیرانات برگزار شد با تبریک عید مبعث و بیان روایتی از نهج‌البلاغه در مورد مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) گفت: ما مطمئن هستیم پیام بعثت که همان رساندن جامعه بشری به اوج ارزشهای اخلاقی است حتما تحقق خواهد یافت و مظلومان دنیا سرانجام سلطه‌گران را به زیر خواهند کشاند و امثال ترامپ غیر متعادل و نتانیاهوی صهیونیست و بن‌سلمان شاهزاده جوان سعودی حتما دیگر نمی‌توانند زورگویی کنند. کما اینکه در داخل کشور نیز همه روابط ما باید انسانی و براساس اخلاق باشد.

وی با اشاره به کوهنوردی پیامبر اکرم (ص) و ماجرای غارحرا نحوه نزول آیات سوره علق را تشریح کرد.

دکتر کواکبیان در ادامه با بیان آیه 32 سوره مائده گفت: هرچند ممکن است نجات یک نفر از اعتیاد و انحرافات مختلف نیز نوعی نجات محسوب ‌شود اما قطعا فعالیت گروه امداد و نجات عزیزان هلال احمر مصداق بارز نجات انسانهاست که براساس فرمایش خداوند سبحان نجات حتی یک نفر هم نجات همه مردم قلمداد می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر در حوادث مختلف، ایجاد این پایگاه را در منطقه کلکچال بسیار مفید دانست به ویژه آنکه گفته می‌شود هرهفته نزدیک 500 هزار نفر کوهنورد حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای در این منطقه داریم که اگر خدای ناکرده کوچکترین حادثه‌ای اتفاق بیفتد هلال احمر استان تهران مسوولیت بسیار سنگینی دارد.

دکتر کواکبیان در پایان ضمن تقدیر از خدمات امدادگران هلال احمر و با اشاره به سوابق دوستی با دکتر پیوندی گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی آمادگی تصویب قوانین ضروری و همچنین تخصیص بودجه به جمعیت هلال احمر را دارند.