دکتر مصطفی کواکبیان خطاب به علی لاریجانی: امیدوارم پیام رای نمایندگان را دریافت کرده باشید

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تبریک ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) با بیان روایتی از آن بزرگوار مبنی بر اینکه بهترین خوبی‌ها همان اخلاق نیکوست (ان احسن الحسن الخلق الحسن) گفت: امیدواریم سال سوم اخلاق در مجلس حاکم باشد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل 40 قانون اساسی نسبت به تبلیغ حمیدرضا حاجی بابایی به نفع علی لاریجانی در جریان انتخاب رییس مجلس از پشت تریبون اعتراض کرد و در عین حال علی لاریجانی گفت که هیچ اتفاق خلاف آیین‌نامه‌ای رخ نداده است.

دکتر مصطفی کواکبیان در جلسه علنی مجلس در تذکری خطاب به علی لاریجانی ضمن تبریک ریاست مجدد وی گفت: هیچ کس حق ندارد اعمال حق خویش را وسیله اضرار به دیگری قرار دهد‌ ارادت ما به شما قطعی شد اما خیلی رییس نباشید، بلکه صرفا سخنگوی مجلس و سخنگوی نمایندگان باشید و این پیام رای امروز انتخابات هیات رئیسه است.

علی لاریجانی هم خطاب به او گفت: ما هم امیدواریم اخطار شما طبق آیین‌نامه باشد.

دکتر کواکبیان مجددا گفت: آقای حاجی بابایی نباید پشت تریبون می‌آمدند و حرف می‌زدند.

لاریجانی در این باره گفت: ایشان تبلیغی نکردند و گفتند که انصراف داده‌اند، این خلاف آیین‌نامه نبوده و اشکال قانونی نداشت.

 

دکتر کواکبیان مجددا گفت: ایشان تبلیغ کردند و گفتند که به نفع فلانی انصراف می‌دهم. حالا که ما از موضوع گذشتیم و پذیرفتیم که شما رییس شدید. لاریجانی خطاب به وی گفت: شما نگذرید هم مهم نیست!

دکتر کواکبیان مجددا گفت: همین اخلاق‌تان بد است.

لاریجانی خطاب به او گفت: شما به اصل ۴۰ قانون اساسی استناد کردید که اعمال حق فردی نباید منجر به اضرار به غیر شود در حالیکه چنین چیزی نبود.

دکتر کواکبیان ادامه داد: ایشان نباید تبلیغ می‌کرد، حالا ما که حرفی نداریم و گذشتیم. لاریجانی مجددا گفت: شما نگذرید هم مهم نیست.

دکتر کواکبیان اضافه کرد: ما معتقدیم اصلاح‌طلبان پیروز هستند و رای‌شان از ۱۰۵ به ۱۲۳ رای افزایش پیدا کرد اما اخلاق خوب برای آینده مجلس خوب است.