در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی استان و شهرستان تهران: دولت لایحه جامع مدیریت شهری را ارائه کند

دکتر مصطفی کواکبیان روز دوشنبه در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تهران گفت: اگر دولت به هر دلیلی امکان ارائه آن به مجلس را ندارد شورای عالی استان‌ها این اقدام را انجام دهد. وی خواستار تعیین تکلیف مدیریت شهری تهران شد و افزود: شورای شهر تهران هرچه سریعتر شهردار تهران را مشخص کند و تهران را از بلاتکلیفی رها کند.

 

دکتر کواکبیان گفت: به نمایندگی از مجمع نمایندگان تهران در شورای ساماندهی امور پایتخت عضو هستم و ٣٥ مشکل جدی تهران بزرگ را احصا و طرح کرده‌ایم اما این شورا فقط یک جلسه برگزار کرده است که اصلا کافی نیست. وی اظهار کرد: مشکلات تهران مخصوصا ترافیک، آلودگی هوا و حاشیه نشینی یکبار برای همیشه باید حل شود و نباید بیش از این معطل کرد.

 


عضو شورای ساماندهی امور پایتخت گفت: فرمانداری با حضور نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی و برخی اعضای شورای شهر نشست‌هایی برای رفع مشکلات مناطق ٢٢ گانه پایتخت برگزار کرده که مدیران کل حضور پررنگی ندارند و باید جدی تر به موضوع نگاه کنند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی خواستار ابلاغ رسمی مصوبات این نشست‌ها از سوی استاندار تهران و الزام مدیران به اجرای آن شد. نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه اداری استان تهران و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تهران روز دوشنبه با حضور محمدحسین مقیمی استاندار، عیسی فرهادی فرماندار، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان تهران در تالار آبگینه  برگزار شد.


طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مجددا کلید می‌خورد

دکتر مصطفی کواکبیان در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه شورای برنامه و توسعه استان تهران در خصوص تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: طرح تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران یک بار به مجلس آمد، اما رای نیاورد و دوباره آن را کلید می‌زنیم و به نظر می رسد در دو سه هفته آینده در مجلس مجددا مطرح  شود.

وی با بیان اینکه «اگر نمایندگان رای دهند حتما به صورت جدی این موضوع را بررسی می‌کنیم» گفت:‌ حفظ بیت‌المال برای ما مهم است و مهم نیست که این اتفاقات در دوره چه کسی رخ داده باشد.

نماینده تهران با بیان اینکه «رقم‌های نجومی از واگذاری املاک و امکانات به گوش ما می‌رسد»، در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال دارد طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای بیاورد؟ گفت: الان زمینه بیشتر فراهم است چرا که در آن دوره برخی‌ها سودای رییس جمهور شدن داشتند.