دبیر کل حزب مردم‌سالاری در دانشگاه تهران جنوب: حداکثر نمره‌ای که بتوان به این مجلس داد ۱۲ است

دبیر کل حزب مردم‌سالاری در دانشگاه تهران جنوب:


حداکثر نمره‌ای که بتوان به این مجلس داد ۱۲ است

دکتر مصطفی کواکبیان در دانشگاه آزاد تهران جنوب گفت: حداکثر نمره‌ای که بتوان به این مجلس داد ۱۲ است. از ۱۸ کمیسیون موجود در مجلس حداکثر ۲ یا ۳ کمیسیون آن دست اصلاح‌طلبان است.

دکتر کواکبیان در نشستی که به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد تهران جنوب برگزار شد با اشاره به مساله حصر گفت: گلایه ما هم از رییس‌جمهور همین است که چرا این شورا تاکنون اقدامات لازم را انجام نداده است. کسی که باید اقدام جدی داشته باشد آقای روحانی است و ما حداکثر می‌توانیم این مطالبه را بیان کنیم که تا به حال هم این کار را انجام داده‌ایم.

نماینده مردم تهران با اشاره به عملکرد مجلس اظهار کرد: حداکثر نمره‌ای که بتوان به این مجلس داد ۱۲ است. از ۱۸ کمیسیون موجود در مجلس حداکثر ۲ یا ۳ کمیسیون آن دست اصلاح‌طلبان است. خواستیم خانه تکانی کنیم اما نشد. من از ابتدا با لیست نمایندگان برای تهران مخالف بودم. با این حال تا پایان دوره مجلس تلاش داریم طرح‌هایی با محوریت کمک به معیشت مردم تصویب کنیم.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: این قانون اتفاق خوبی بود که در مجلس مصوب شد. با این حال مطلع شدم که ۲۰۰ نفر از دفتر رهبری درخواست کردند که مشمول استثنا شوند. بسیاری نمی‌خواهند میز مدیریت خود را رها کنند.

وی با اشاره به فراز و فرودها و تحولات جنبش دانشجویی اظهار کرد: ۶۵ سال است روز دانشجو را گرامی می‌داریم. باید بدانیم این روز نمایشی نیست. باید تلاش کرد تا آرمان‌های آزادی و عدالت، مبارزه با استبداد و استکبار زنده نگه داشته شود. دانشجو باید متوجه باشد که مردم در چه وضعیتی به سر می‌برند.

دکتر کواکبیان افزود: کاش همه تشکل‌ها با هم متحد شوند و برنامه‌هایی مشترک با هم برگزار کنند. باید از افتراق‌ها کم کرد و روی اشتراکات تمرکز کرد. اگر چه من اصلاح‌طلب محسوب می‌شوم اما این بدان معنا نیست که مطالبات دانشجویانی که به تفکر اصولگرایی نزدیک هستند را پیگیری نکنم.

این نماینده مجلس با اشاره به پیروزی‌های ایران در عرصه دیپلماسی اظهار کرد: اتفاق اخیری که در اجلاس اوپک افتاد یک پیروزی بزرگ در عرصه دیپلماسی برای کشور بود. آمریکایی‌ها تلاش داشتند تا با تحریم‌های یکجانبه صادرات نفتی ایران را به صفر برسانند این در حالی است که با بالا رفتن قیمت نفت چاره‌ای جز دادن معافیت نفتی به هشت کشور برایشان باقی نماند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: خروج ترامپ از برجام دستاوردی جز انزوای آمریکا نداشته است. اینکه در حال حاضر طرح‌های ضد فلسطینی در سازمان ملل رای نمی‌آورد نشان از همین امر دارد.