دکتر مصطفی کواکبیان | گفت‌وگو

تسهیل سرمایه گذاری خارجی با دیپلماسی انرژی

رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس مطرح کرد:

تسهیل سرمایه گذاری خارجی با دیپلماسی انرژی

 

رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس گفت: صنعت پتروشیمی با توجه به کارکردهای تاثیرگذار خود در اقتصاد و صنعت ایران می تواند یکی ازعوامل تضمین کننده آینده اقتصاد کشورمان باشد.

دکتر مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان این که صنعت پتروشیمی، صنعتی پویا و دارای توجیه اقتصادی است، اظهارکرد: وزارت نفت برای توسعه این صنعت مردمی و دانش بنیان، به ویژه در حوزه پایین دست، تلاش‌های فراوانی انجام داده است و تکمیل زنجیره ارزش می تواند روند توسعه کشور را شتاب بخشد.

وی ادامه داد: یکی از صنایعی که در زمینه جذب سرمایه خارجی اولویت دارد، صنعت پتروشیمی کشور است و دیپلماسی انرژی و همکاری دولت و مجلس می تواند مسیر جذب سرمایه گذاری های جدید خارجی را در این صنعت رو به رشد تسهیل کند.
دکتر کواکبیان به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست اشاره کرد و گفت: توسعه صادرات کالاها و خدمات، جذب سرمایه خارجی و انتقال فناوری‌های پیشرفته در کنار تلاش برای ارزش افزوده بیشتر از اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه های تخصصی به شمار می رود و ایران پلاست نیز می تواند فرصتی برای ارائه توانمندی های صنایع بالادستی و پایین دستی پلیمری باشد.
وی تصریح کرد: توسعه متوازن و افزایش اشتغالزایی در کشور با توجه به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، از مهمترین اهداف توسعه در ایران است و صنعت پتروشیمی ایران در این هدفگذاری می تواند بیش از سایر صنایع نقش آفرینی کند.