ترکمنستان می تواند بهترین شریک تجاری ایران باشد

دکتر مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در راس هیاتی به دعوت مجلس ترکمنستان جهت نظارت برانتخابات پارلمانی و شوراهای محلی ومجلس خلق مصلحتی ترکمنستان روز پنجم فروردین وارد عشق‌آباد شد ضمن بازدید از چند حوزه اخذ رای در مصاحبه مطبوعاتی با تلویزیون رسمی این کشور شرکت کرد.

شایان ذکر است این هیات که بیت‌الله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس وعضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی و پور علی مطلق مشاور وزیر وهماهنگ کننده ستاد انتخابات وزارت کشور در آن حضور داشتند با مراد آتابایف رئیس کمیسیون امور بین‌المللی پارلمان ترکمنستان و با بایف عضو گروه دوستی پارلمانی ترکمنستان دیدار وگفت‌وگو کرد.

کواکبیان با اشاره به سابقه دوستی ایران و ترکمنستان بر ضرورت احیای جاده ابریشم تاکید کرد و اظهار داشت: قطعا دولت ترکمنستان می‌تواند یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران درمنطقه آسیای مرکزی باشد.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تحقق واقعی مردم‌سالاری درعرصه انتخابات تاکید کرد و حزبی بودن انتخابات و اینکه تمامی رای دهندگان باید درحوزه‌های از قبل تعیین شده آرای خودشان را به صندوق بیندازند دو ویژگی انتخابات ترکمنستان دانست.

دکتر کواکبیان در پایان با دعوت از گروه دوستی امور بین‌الملل و ریاست کمیسیون برای سفر به ایران اظهار امیدواری کرد که با سفر ریاست جمهوری موانع توسعه مبادلات تجاری و بازرگانی وموضوع رانندگان ایرانی و بحث مربوط به انرژی به کلی از میان برداشته شود.