اگر ما اصلاح طلبان یا آقای خاتمی یک دهم سخنان ساختارشکنانه احمدی نژاد را مطرح می کرديم،قطعا در برخورد قوه قضائیه تفاوت هایی وجود داشت.

دکتر کواکبیان در تذکر شفاهی:
قوه قضائیه اقدامی در قبال تحقیق و تفحص‌های مجلس درباره عملکرد دولت دهم صورت نداد

دکتر مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: طبق اصل 76 قانون اساسی تحقیق و تفحص حق مجلس شورای اسلامی بوده و طبق بند 11 ماده 24 آئین نامه داخلی مجلس و ماده 206 آئین نامه باید تاکید کرد که هزینه گزافی بابت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت شده؛ گزارش قرائت شده در این خصوص قابل قبول بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق قانون قوه قضائیه باید حداکثر 3 ماه در خصوص پرونده های تحقیق و تفحص حکم صادر کند اما از مجلس هشتم تحقیق و تفحص هایی به قوه قضائیه ارسال شده است که تاکنون هیچ اقدامی برای تعیین تکلیف آن ها صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: در خصوص عملکرد دولت دهم تحقیق و تفحص های بسیاری به قوه قضائیه ارسال شد اما اقدامی صورت نگرفت به طور حتم اگر قوه قضائیه اقداماتی را انجام می داد امروز رئیس این دولت مدعی نبود.

دکتر کواکبیان افزود: به طور قطع اگر اصلاح طلبان یا آقای خاتمی یک دهم سخنان ساختارشکنانه احمدی نژاد مطرح می کرد، قوه قضائیه و برخوردهای آن تفاوت هایی وجود داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تقاضا دارم اگر تحقیق و تفحص در دستورکار قرار می گیرد باید پیگیری های لازم صورت گرفته و قوه قضائیه باید احکام لازم را برای این پرونده ها صادر کند.

در ادامه مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کواکبیان گفت: قوه قضائیه بهتر است تکلیف پرونده های تحقیق و تفحص را روشن کند.