از اعضای مجمع تشخیص می‌خواهم با تصویب CFT و پالرمو نگذارند موجب خودتحریمی شویم

کواکبیان طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس:

از اعضای مجمع تشخیص می‌خواهم با تصویب CFT و پالرمو نگذارند موجب خودتحریمی شویم

خانم اعظم طالقانی همانند یک رجل سیاسی برای دفاع از حقوق زنان تلاش می‌کرد
دکتر مصطفی کواکبیان در صحن علنی مجلس با عرض تسلیت به مناسبت درگذشت اعظم طالقانی گفت: سرکار خانم اعظم طالقانی، قرآن‌پژوهی بود که در راه حقوق بشر به ویژه حقوق زنان حقیقتا همانند یک رجل سیاسی مبارزه و تلاش داشت که انشاالله رحمت واسعه الهی نثار روح آن یادگار گرامی ابوذر زمان آیت‌الله طالقانی بشود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا اظهار داشت: به ترامپ نامتعادل می‌گویم که تحریم‌های جدیدی که علیه کارگران ساختمانی ایجاد کرده همان توهم فشار حداکثری است که قطعاً راه به جایی نخواهد برد .
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس با اشاره به ترک صحن مجلس توسط وزیر امورخارجه در حین طرح سوال افزود: من هم قبول دارم که جناب آقای دکتر ظریف جلسه را نمی‌بایست ترک می‌کرد، اما سوال من این است که هیات رئیسه محترم چرا تبعیض قائل می‌شود .
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دو سال است که از وزیر کشور در مورد علت اینکه در شهر ری شورا تشکیل نمی‌شود، سوال دارم ولی به صحن نمی‌آید، ولی دو ماه است هشت بار آقای وزیر خارجه را می‌آورند با اینکه وقت نداشتند ولی با نیامدنش مخالفت می‌شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به FATF اشاره کرد و اظهارداشت: معتقدم که اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر CFT و پالرمو را باید تصویب کنند. خواهش همین است چراکه هم مجلس تاکید داشته و هم دولت اصرار دارد .
وی افزود: این که آمریکا ما را تحریم می‌کند نباید اجازه دهیم که خودمان هم خود تحریمی کنیم و باعث قفل شدن سیستم بانکی شویم .
عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: اگر یک عده معتقدند که ما مجلسی‌ها باید آرای خودمان را شفاف اعلام بکنیم، آقایان عضو مجمع تشخیص هم حتما اگر مخالف‌اند، شفاف آرای خودشان را اعلام کنند و مسئولیت پیامدهای اقتصادی آن را بپذیرند.
کواکبیان همچنین خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: من امیدوارم که به توهین‌هایی که در محیط ورزشگاه‌ها به اقوام می‌شود حتما رسیدگی کنند و موضوع قانون واگذاری ۲ باشگاه تهران یعنی استقلال و پرسپولیس را پیگیری کند.
نماینده مردم تهران در مجلس در خاتمه اظهار داشت: آخرین نکته هم به وزیر ارشاد عرض می‌کنم که یا مجوز ندهند و یا اگر مجوز می‌دهند باید پایش بایستند و مثل خانه پدری اینطور نباشد که دادستانی خودش  راسا وارد شده و توقیف کند.